گراميداشت هفته سلامت

13 خرداد 1397 نویسنده :  

 

گراميداشت هفته سلامت در دانشكده پرستاري بانك ملي ايران

 

روز جهانی بهداشت سالروزی مقارن هفتم آوریل(۱۸ فروردین) است که تحت حمایت سازمان بهداشت جهانیقرار دارد و همه ساله در این روز تحت نظارت مجمع بهداشت جهانی و دیگر سازمان‌های مرتبط جشن گرفته می‌شود.

در سال ۱۹۴۸، سازمان بهداشت جهانی اولین مجمع جهانی بهداشترا برگزار کرد، مجمع تصمیم گرفت که از سال ۱۹۵۰ به بعد، هفتم آوریل هر سال به عنوان روز جهانی بهداشت نامگذاری و تعیین شود.

در اين راستا رياست محترم دانشكده پرستاري سركار خانم دكتر ديباجي ضمن تبريك به مناسبت هفته سلامت بر روند برگزاري مسابقه سلامت نظارت داشتند.

همچنين خانم مقدم مسئول‌آموزش دانشكده پرستاري در شروع برگزاري مراسم هفته بهداشت نكاتي را به شرح زير اعلام داشتند:

«سلامت چیزی نیست که بتوان به آن اهمیت نداد. هر فردی اگر بخواهد زندگی باکیفیتی داشته باشد ناگزیر باید به سلامت فردی و حتی اجتماعی توجه داشته باشد. این موضوع آنقدر با اهمیت است که سازمان بهداشت جهانی هر سال یک هفته را به عنوان هفته سلامت در نظر گرفته و شعاری هم برای آن برمی‌گزیند.

درهرسال موضوعی خاص که اولویت بهداشت عمومیرا نشان می دهد، انتخاب میشود و موضوع امسال، "پوشش همگانی سلامت"، باشعار"سلامت برای همه"انتخاب شده است. این روز فرصتی برای همه افراد در تمام جامعه فراهم می کندتا در فعالیت هایی که باعث ارتقا سلامت می شودمشارکت کنند. شايسته است دانشجويان دانشكده پرستاري توجه به اين مهم را سرلوحه خود قرار داده و براي سلامت آيندگان علي الخصوص افراد نيازمند و كودكان فقير بيمار نهايت تلاش خود را داشته و از هيچ كمكي به اين قشر جامعه كوتاهي نكنند.»

در اين مراسم علاوه بر برگزاري مسابقه هفته سلامت، پكيج سلامت به همراه نكاتي در خصوص ميان وعده سلامت نيز بين دانشجويان توزيع شد.

همچنين چندي بعد (در بزرگداشت روز معلم) از دو دانشجو آقاي خشايار خليلي و خانم نرگس كرمي ورمزاني به عنوان برندگان مسابقه تقدير شد و جوايزي نيز به ايشان اهدا گرديد.

دانشكده پرستاري

بانك ملي ايران

211 بازدیدها
برچسب :
كاربر1

موارد مرتبط

تماس با ما

 

  • آدرس: خيابان فردوسي جنوبي ادارات مركزي بانك ملي دانشكده پرستاري بانك ملي
  • شماره تماس:02161423660
  •  ايميل:info@bminuco.com
  • دورنگار:61423653

انتقادات و پيشنهادات

بالا